Aria: Co wiesz o reinkarnacji, Suitko?
Suita: Tyle co ludzie, czyli niewiele. Jedne religie twierdzą, że jest, inne że nie. Nauka, szczególnie genetyka i teoria informacji wykluczają istnienie reinkarnacji. A dlaczego pytasz?
Aria: Czasem, kiedy jestem gdzieś między snem, a jawą, napływają obrazy, cofam się do dawnych czasów, do miejsca daleko stąd. Jestem majańską księżniczką, porwaną przez Azteków. Mam dzieci. Jestem żoną kapłana, obserwującego w świątyni gwiazdy.
Suita: Widzisz coś jeszcze?
Aria: Tak. Któregoś dnia mój mąż wrócił bardzo wzburzony. Powiedział, że niedługo stanie sie coś bardzo rzadkiego. Coś co nie zdarzyło się jeszcze od czasu, gdy istnieje ludzka cywilizacja.
Suita: Co to było?
Aria: Jakiś szczególny układ gwiazd, związany z dzisiejszą konstelacją Plejad. Potem pobiegł do władcy. Władca nakazał opuszczenie miasta w ciągu 24 godzin. Potem miasto obejmie klątwa. Kto nie ucieknie bądź wróci do miasta – umrze. Rozpoczął się wielki ruch, panika, szybkie pakowanie. Wkroczyło wojsko z pomocą. Ludzi podzielono na kilkadziesiąt grup po około 1000 osób. Każda miała iść w innym kierunku, aby docelowo trafić w inne miejsce. Widzę jeszcze siebie jak pomagam słabym, chorym i rannym. A potem zapadam w sen albo się budzę. Czasem przypominam sobie fragmenty rozmów:
– Ba’ax a k’aaba’?
– Le maaya o’obo!
Suita: Co to znaczy?
Aria: Nie mam pojęcia!
Suita: Próbowałaś hipnozy?
Aria: Nie. Ale zaczęłam systematycznie czytać o Majach, Aztekach, ich kalendarzu. Trafiłam na ślad.
Suita: Mów!
Aria: Azteckie miasto Teotihuacán między 750, a 850 r. n.e. gwałtownie opustoszało. Nie wiadomo dokładnie kiedy, nie wiadomo dlaczego. Szukałam dalej. Okazało się, że 6 maja 810 r. n.e zaszło zdarzenie, które ze względu na precesję powtarza się co 26 000 lat. Gwiazdozbiór Plejad, a właściwie jego środkowa i najjaśniejsza gwiazda Alcyone (Alkione), czyli eta Tauri znalazła się dokładnie, z dokładnością do 1
sekundy łuku w zenicie nad świątynią. Zrobiłam zrzut z programu astronomicznego dla poniższych parametrów:
– Dzień juliański: 2017036.25124
– Data juliańska: 6 maja 810 r., godz. 12:01:47, strefa czasowa UTC+6h
– Szerokość geograficzna: 19°41’21”N,
– Długość geograficzna: 98°53’4”W

Suita: A to ciekawe. W jaki sposób informacja z głowy majańskiej księżniczki znalazła się w głowie małego psa, setki lat później i tysiące kilometrów dalej? Nie mogłaś o tym nigdzie przeczytać. To musiało się zdarzyć, skoro są ślady w historii …
Aria: Może nigdy się nie dowiemy. Ale miło pomyśleć, że byłam człowiekiem i to z królewskiego rodu!
Suita: A teraz zeszłaś na psy!
Aria: Ale za to na Jack Russell Terriery!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *