Aria: Suita, co to jest poprawność polityczna?
Suita: Poprawnosć polityczna jest wtedy, gdy zamiast szczekać to co chcesz, szczekasz to, czego oczekują od ciebie słuchające cię psy.
Aria: A jakiś przykład?
Suita: “Drodzy wyborcy, głosujcie na mnie. Gdy zostanę wybrana, w Terierogrodze zapanuje równość, skończymy z rasizmem, nierównością, podziałami, dyskryminacją. Każdy pies będzie miał te same prawa”.
Aria: A dlaczego to nie może być prawdą?
Suita: Bo jestem dyktatorką, rasistką i ksenofobką i nie pozwolę jakimś zapchlonym kundlom rządzić w Terierogrodzie.
Aria: A jak by cię nie wybrały?
Suita: Jak to nie? Jestem poprawna politycznie! A co ty byś powiedziała swoim psim wyborcom?
Aria: “Drodzy wyborcy, nie ważne kogo wybierzecie. I tak się nic nie zmieni. W Terierogrodzie zawsze będą panowały rasizm, ksenofobia i dyskryminacja. Dlatego głosujcie na mnie. Ja też nic nie zmienię, ale przynajmniej mówię prawdę i was nie oszukuję”. Prawda, że wszystkie psy by na mnie głosowały?
Suita: Jesteś młodą i naiwną idealistką. Nikt by na ciebie nie głosował – no może paru fanatyków prawdy.
Aria: Jak to?
Suita: Psy nie chcą prawdy. Chcą nadziei na zmiany na lepsze. Zawsze wierzą w dobrych dyktatorów i złych doradców, zawsze wierzą w obietnice, zwłaszcza poparte kiełbasą wyborczą, zawsze wierzą, że dyktatorzy się zmienią, poprawią, że chcą dobrze, ale im nie wychodzi. Gdybym jeszcze dodała: Razem możemy wszystko. Potrzebuję waszej pomocy. Pomożecie? A pieski zbiorowo by zaszczekały albo zawyły: Pomożemy! I mam pewny wybór na następnych parę lat.
Aria: Dlaczego nie chcesz zmian? Nie chcesz zniesienia rasizmu, ksenofobii i dyskryminacji?
Suita: Bo takie zmiany są niemożliwe. To nie ja wymyśliłam rasizm, ksenofobię, dyskryminację. To jedna z najważniejszych sił napędowych ewolucji. Gdyby nie one, nie byłoby nas, nie byłoby ludzi ani innych wyższych gatunków. Dlatego takie zmiany nigdy się nie udadzą i tylko kompletny nieuk może myśleść o ich zniesieniu.
Aria: Nie można instynktu zastąpić rozumem?
Suita: Nie czytałaś niedawnych artykułów? Przez miliony lat ssacze matki karmiły swoje młode mlekiem. Kierowały się instynktem. Gdy kobiety dziesięć lat temu zaczęły myśleć o karmieniu dzieci mlekiem i brać to na rozum, rezygnując z instynktu, nagle okazało sie, że nie potrafią karmić dzieci piersią – potrzebują doradczyń laktacyjnych!
Aria: Ludzie potrzebują też dietetyków, trenerów osobistych, coachów i wielu innych!
Suita: Potrzebuja ich od czasu, gdy zaczęli zastępować instynkt rozumem.
Aria: Czy to ten sam mechanizm, gdy ja chciałam liczyć pochodne, aby znaleźć najkrótszą drogę, a ty mi kazałaś po prostu biec i dać mózgowi policzyć to w tle?
Suita: To dokładnie ten sam mechanizm. Nie zauważyłaś, że w świecie ludzi dyktatury, monarchie, satrapie i wszystkie inne formy rządów autorytarnych niemal zawsze były najlepsze i najtrwalsze? Psy też uwielbiają być trzymane za mordy, uwielbiaja wiedzieć kto rządzi i to, że nie muszą same podejmować decyzji bo robi to za nie ktoś inny. Ktoś kto wszystko wie najlepiej.
Aria: Alfa jest tylko jedna?
Suita: Właśnie tak! Może kiedyś zrobimy ci lekcje poprawności politycznej?
Aria: Już nie trzeba. “Drodzy wyborcy, precz z dyskryminacją dyktatorów, rasistów i ksenofobów. Nie ma lepszego wyboru niż Suita!”
Suita: Znakomicie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *